//دانستنی های جالب و خواندنی در مورد مغز انسان (۳)

دانستنی های جالب و خواندنی در مورد مغز انسان (۳)

بسیاری از مردم خود را ضعیف ، کم قدرت ، کم حافظه و فاقد نیروی عالی فکری و حافظه ای می دانند .این در حالی است که ذهن قدرت بسیار زیادی دارد و همیشه آماده ی خدمت به ما است به شرط آن که نحوه استفاده از آن را بدانید . مغز انسان مانند یک ابر رایانه عمل می کند اما به شرط آنکه طرز کار این ابر رایانه دانسته شود. برای هر دستگاه یک برگه راهنما وجود دارد که همراه آن است ، امامتاسفانه ابر رایانه ی مغز انسان بدون برگه راهنما است و انسان در طول تاریخ سعی کرده است راه صحیح استفاده از این رایانه بسیار کم حجم اما با کارایی بسیار بالا را پیدا کند . طبق تحقیقات ، تاکنون فقط ۱۰ درصد از این توانایی بالفعل در آمده است. مغزی که به گفته دکتر والتر ، بالقوه می تواند به مدت ۷۵ سال در هر ثانیه ۶۰۰ خاطره را ضبط ، پردازش و برنامه ریزی کند که در مجموع ۳۶۰۰۰  خاطره در دقیقه ، ۲۱۶۰۰۰۰ خاطره در ساعت و بیش از ۵۱۸۴۰۰۰۰خاطره در روز می شود. میتوانید تصور کنید در طول ۷۵ سال چه مقدار زیادی میشود؟ 

بنابراین ما در میان دو گوش خود معدنی داریم که از یک معدن طلا ارزشش بیشتر است .معدنی که سال های سال می توان از آن موفقیت ، شادی و سعادت استخراج کرد .

طبق نظریه دکتر والتر که یک متخصص مغز و اعصاب در انگلستان است ، اگر روزی علم بخواهد رایانه ای بسازد که توانایی مغز انسان را داشته باشد ، بیش از سه بیلیون ، بیلیون دلار هزینه خواهد داشت !!!  تازه اگر بتواند و این هزینه یافت شود !!!

حال تصور کنید که هر کدام از ما چنین گنجی را در اختیار داریم و در حفظ کردن چند کلمه و یا معانی و املای آن هادچار مشکل هستیم و ساعت ها زمان صرف می کنیم تا آن ها را به خاطر بسپاریم و این در حالی است که با چند تکنیک ساده و با توجه به عملکرد مغز و حافظه می توان براحتی کلمات را به حافظه سپرد . این تکنیک ها در وا قع همان دفترچه راهنمای مغز است که با استفاده از آن می توان براحتی از سیستم استفاده کرد.

با استفاده از دفترچه راهنما به جای مطالعه با سختی به آسانی هر چه را می خواهید یاد بگیرید .    

شاد موفق و سربلند باشید

By |۱۳۹۸-۲-۱۳ ۱۸:۵۶:۴۰ +۰۰:۰۰آبان ۱۸ام, ۱۳۹۷|مقالات|۰ کامنت

درباره‌ی نویسنده

کامنت بگذارید