//دقت داشته باشید!

دقت داشته باشید!

دقت کردن یک فرآیند تشخیص آگاهانه به عنوان اساس همه ی فعالیت های تشخیصی  است. زمانی که به چیزی نگاه می کنید ، یا موقعی که به چیزی گوش می دهید و یا وقتی صحبت می کنید و یا حتی وقتی غذا می خورید دقت دارید ، این دقت عمل ، برای حافظه بسیار مهم است . قاعدهکلی که برای هر حافظه خیلی خیلی مهم است اینست که هر چه در مورد اطلاعات بیشتر دقت داشته باشید به همان اندازه توانایی شما در به یاد آوردن بیشتر می شود .

                                                      دقت و توجه بیشتر = حافظه بهتر 

دقت ، عمل یا حالت توجه کردن است مخصوصا از طریق به کارگیری مغز در مورد اندیشه و یا احساس .برای درک درست تعریف دقت بهتر است انواع آن را بشناسیم.

اما دقت فعال و دقت غیر فعال چیست؟ 

در صورتی که فعالانه یا در واقع هوشیارانه کاری را انجام دهید و برای اتمام آن کار تلاش کنید در واقع دقت روی انجام کار داشته اید و دقت فعالانه است . و اگر غیر فعالانه و فقط برای پایان رساندن کاری را انجام دهید بدن دقت و تمرکز ، دقت غیر فعال است .

اجازه دهید تا با ذکر مثال مطلب را بیشتر درک کنیم ؛ برای رفتن به سر کار متوجه می شوید ماشین خراب شده و باید پیاده به ایستگاه اتوبوس بروید . این مسیر را به دو صورت می توانید طی کنید . مشتاقانه ( فعالانه ) پیاده روی کنید ، از هوای خنک لذت ببرید ، از مناظر اطراف تان استفاده کنید و کاملا هوشیارانه و از روی علاقه گرمای خورشید را بر صورت خود احساس کنید یا می توانید بدون اشتیاق و تنها جسم تان این مسیر را طی کند .

هر دو موردی از دقت کردن هستند . هدف از بیان این گفته این است که:

هرچه مشتاقانه دقت کنید به همان نسبت توانایی شما در جمع آوری اطلاعات حافظه تان بیشتر خواهد بود. 

با ما همراه باشید ?

By |۱۳۹۸-۱-۵ ۰۷:۵۸:۵۶ +۰۰:۰۰آذر ۴ام, ۱۳۹۷|مقالات|۰ کامنت

درباره‌ی نویسنده

کامنت بگذارید