//علل معمول و متداول فراموشی

علل معمول و متداول فراموشی

فراموشکاری  دلایل مختلفی دارد که میتواند در مواقع مختلف بر ما تاثیر بگذارد که در زیر چند نمونه از این دلایل بیان شده است . 

١. بی علاقگی

اگر به چیزی علاقه ندارید ، احتمال اینکه توجهی به آن نکنید زیاد است .در نتیجه نمی توانید آن را بفهمید ، چیزی راجع به آن یادبگیرید تا بتوانید آن را درک کرده و به خاطر بسپارید .

٢. متمرکز نبودن

این به بی علاقگی شما مربوط است . اگر چیزی توجه شما را به خود جلب نکند، روی آن تمرکز نمی کنید. زمان تمرکز نکردن و به چیز دیگری فکر کردن ، هرقدر هم به خاطر سپردن آن مهم باشد، نمی توانید اطلاعات جدیدی در این زمینه دریافت کنید.

٣. فشار روانی زیاد

وقتی تحت فشار روانی قرار دارید ، برای استفاده موثر از حافظه خود در بدترین حالت ممکن هستید. در این موقعیت هم یادگیری مطلبی  مشکل است و هم به خاطر سپاری مطلب.

۴. وجود اطلاعات زیاد

با ازدیاد اطلاعات به راحتی تحت فشار قرار می گیرید و دچار اضطراب شده و یادگیری و به خاطر سپاری سخت خواهد شد.

۵. سازماندهی مطالب ضعیف است

زمانی که اطلاعات بطور نامنظم و گسسته به حافظه وارد شوند ، به خاطر سپاری بسیار مشکل خواهد شد.

۶. مدت زمان زیادی از مطالب گذشته است

اگر مدت زمان زیادی از مواجه شدن با چیزی و یادآوری آن گذشته باشد و در این فاصله مروری انجام نشده باشد، احتمال یادآوری آن بسیار ضعیف خواهد بود .

٧. تداخل

زمانی که انبوهی از اطلاعات وارد ذهن شما می شود ، به احتمال قوی اطلاعات جدید با دانش قبلی شما تداخل پیدا می کند و تاثیر معکوسی بر حافظه شمامی گذارد.

با ایجاد تغییرات جزئی و به کارگرفتن تکنیک های مربوطه ، می توانیم به سادگی به علل فراموشی غلبه کنیم و ظرفیت حافظه خود را تا حد زیادی گسترش دهیم .

با ما همراه باشید تا تمامی راهکارها را بیاموزید .

شاد ، موفق و سربلند باشید.

By |۱۳۹۸-۱-۵ ۰۸:۲۱:۵۰ +۰۰:۰۰آبان ۲۵ام, ۱۳۹۷|مقالات|۰ کامنت

درباره‌ی نویسنده

کامنت بگذارید