//چگونه حافظه قوی داشته باشیم ؟

چگونه حافظه قوی داشته باشیم ؟

با انتخاب عادت های سودمند در زندگی می توان براحتی به تقویت حافظه خود کمک کنیم و با داشتن حافظه عالی و استفاده از آن از زندگی خود لذت ببریم . اما برای داشتن حافظه خوب باید کارهایی نظیر آنچه در اینجا گفته شده است انجام داد .

١. از حافظه خود کار بکشید

یاد بگیرید نکاتی که برای شما مهم و ضروری هستند را یادداشت نکنید ، بلکه به ذهن بسپارید و سعی کنید آن مطلب را به گونه ای با دیگران به اشتراک بگذارید و در مورد آن ها گفتگو کنید .شاید در ابتدا کاری دشوار باشد و این به دلیل ضعیف بودن حافظه است و با تکرار و تمرین می توانید به خوبی از عهده این کار بر بیایید.

٢. کارهای جدید و نو انجام دهید

کاری خلاف کارهای روزمره و روتین خود انتخاب کرده و مسیر عصبی آن را با تمرین و تمرین و تمرین تشکیل دهید و آن را تا اندازه ای انجام دهید تا در آن مهارت پیدا کنید .

٣.یک مهارت جدید یادبگیرید

کارهای جدید مغز و حافظه را به چالش کشیده و سبب فعال شدن مغز و تقویت حافظه می شوند.هر چه بیشتر از مغز کار بکشید عملکرد آن بهبود می یابد . مثلا زبانی جدید یاد بگیرید و یا ساز بزنید .مغزتان با رفتارهای متفاوت مواجه شده و به مرور زمان تقویت می شود .

۴. برنامه های آموزشی پرورش مغز را دنبال کنید 

زمانی که برای استراحت تصمیم به تماشای تلویزیون می گیرید بهتر است استفاده از برنامه های پرورش مغز را جایگزین کنید . برنامه هایی که باعث تقویت حافظه شده و باعث می شود بتوانید بهتر و سریعتر فکر کنید .

۵. با خانواده و دوستان خود معاشرت کنید

در زندگی خود روابط معنی دار برقرار کنید . هم صحبتی با دیگران و هم نشینی با افرادی که دوست شان دارید، باعث می شود بتوانید بهتر فکر کنید و از مغز خود بهتر استفاده داشته باشید و فعالیت بالای مغز باعث تقویت حافظه می شود .

By |۱۳۹۸-۱-۵ ۰۷:۲۹:۲۲ +۰۰:۰۰آذر ۳۰ام, ۱۳۹۷|مقالات|۱ کامنت

درباره‌ی نویسنده

یک کامنت

  1. مونا دی ۱۳, ۱۳۹۷ at ۷:۰۵ ب٫ظ - Reply

    سلام مرسی از مطالبه قشنگ وزیباتون عزیزم??

کامنت بگذارید