//دانستنی های جالب و خواندنی در مورد مغز انسان ( ۱ )

دانستنی های جالب و خواندنی در مورد مغز انسان ( ۱ )

با توجه به قدمت زندگی انسان که حدود سه میلیون و پانصد هزار سال است . انسان ها تنها چندین سال است که از جایگاه مغز به درستی مطلع شده اند. تا قبل از آن انسان ها بر این تصور بودند که از شکم و قلب خود فکر و احساس می کنند ، زیرا تمامی علائم فیزیکی و احساسی را از این مکان متوجه می شدند.

نزدیک به سی سال است که انسان به ماهیت مغز و نحوه عملکرد آن پی برده است و هنوز هم میزان کلی دانستنی های به دست آمده تنها سهم یک درصدی از آنچه که باید بداند را دارد .

هربار که دانشمندان طرحی یا نتیجه ای را برای ساختار و عملکرد مغز ارائه می کنند ، مدت زمان کوتاهی بعد، آزمایشی دیگر نشان دهنده بازنگری طرح ارائه شده است و این به دلیل  پیچیدگی مغز است.

درک ضعیف و سطحی از عملکرد این سیستم پیچیده و شگفت انگیز باعث شده که از پتانسیل های بسیار زیاد آن حداقل بهره برده شود .حال آنکه با آگاهی بیشتر در مورد مغز می توان توانایی های منحصر به فرد آن را کشف کرد و به انسانی بسیار توانمند تبدیل شد .

چنانچه بخواهیم درک درستی از عملکرد مغز داشته باشیم ، می توان توانایی این عضو هزار و سیصد تا هزار و چهارصدگرمی (چیزی در حدود یک کیسه شکر ) را به یک کامپیوتر عظیم به مساحت شهر تهران و به بلندای برج میلاد  تشبیه کرد .

حال می توانید تصور کنید که چه میزان توانایی در فاصله بین دو گوش شما نهفته است ؟!!!

مهمترین تفاوت بین افراد نابغه و عادی در استفاده از مغز است . افراد نابغه از تمام قابلیت های مغز بهره می برند . بنابر این ما نیز برای افزایش توانایی و شکوفایی استعدادهایمان باید آگاهی های بیشتری نسبت به مغز خود داشته باشیم تا بتوانیم آن را به کار ببندیم .

با ما همراه باشید تا در مورد ساختار مغز و شگفتی های آن بیشتر بدانید .

شاد ، مو فق و سربلند باشید .  

By |۱۳۹۸-۲-۱۳ ۱۸:۵۵:۲۸ +۰۰:۰۰آبان ۵ام, ۱۳۹۷|مقالات|۰ کامنت

درباره‌ی نویسنده

کامنت بگذارید